Pepe Yeni Bölüm: Denizde Yüzmek

ile Şila, evlerinin bahçesinde birbirlerine top atmaca oynuyorlardı. Oynarken oynarken birden bire çok sıcaklamaya, terlemeye başladı. Neden bu kadar sıcakladığına da bir anlam veremiyordu. Hemen Şuşu’ya fikir danışmak için Şuşu’ya seslendiler. Şuşu artık yaz mevsiminin geldiğini, bu yüzden de sıcaklayıp terlediklerini söyledi. Yazın güneş bizi çok ısıtır bu yüzden uzun süre güneşte kalmamalıyız.

YouTube Preview Image

Güneşten korunmak için şapka, gözlük takmalıyız diyerek yararlı bilgiler verdi Şuşu. Pepee’nin en azından şapkası vardı Şila’da ne şapka ne de gözlük vardı. Şuşu gölge bir yerde oynamaları gerektiğini söyleyince Pepee bir ağaç altı buldu ve orada oynamaya karar verdiler. Ağacın gölgesine geçtiklerinde üzerlerine bir serinlik geldi. Sanki yanmıştım gölgeye geçince söndüm dedi Pepee. Şila oyun oynamak istiyordu ve Pepee’nin aklına değişik bir oyun geldi. Pepee bir güneşte bir gölgede duracak. Güneşte dururken Şila da gPepee güneşteyken yandım, gölgedeyken söndüm diyecek. Eğer şaşırırsa Şila oyunda yanacak. Şila Pepee’nin bulduğu oyunu çok beğendi ve oynamaya başladılar.

Pepee bir güneşe bir gölgeye geçiyordu. En sonunda gölgede kalıp Şila’yı şaşırttı ve sıra Pepee’ye geçti. Pepee Şuşu’ya yaz şarkılarını söylemek istiyordu. Hemen şarkıya başladılar: ” Yaz yaz yaz geldi, yaz yaz yaz geldi. Pepee yazı çok sevdi, Pepee yazı çok sevdi. Yazın hava çok sıcak, güneş çok ısıtacak. Pepee yanmamak için gölgede dolaşacak. Yaz yaz yaz geldi, yaz yaz yaz geldi. Pepee yazı çok sevdi, Pepee yazı çok sevdi. Yazın hava çok sıcak, güneş çok ısıtacak. Pepee yanmamak için gölgede dolaşacak. Yaz yaz yaz geldi, yaz yaz yaz geldi. Pepee yazı çok sevdi, Pepee yazı çok sevdi. Yazın hava çok sıcak, güneş çok ısıtacak. Pepee yanmamak için gölgede dolaşacak. Yaz yaz yaz geldi, yaz yaz yaz geldi. Pepee yazı çok sevdi, Pepee yazı çok sevdi. Yazın hava çok sıcak, güneş çok ısıtacak. Pepee yanmamak için gölgede dolaşacak. Yaz yaz yaz geldi, yaz yaz yaz geldi. Yaz yaz yaz geldi yaz yaz yaz geldi. Pepee yazı çok sevdi, Pepee yazı çok sevdi.”

Şarkılarını söylemişlerdi, eğlenmişlerdi ama hala Pepee için çok sıcaktı. Annesi Pepee’ye güzel bir sürpriz yapmıştı. Çocuk havuzunu su ile doldurup bahçeye hazırlamıştı. Pepee ile Şila’yı da yanına alıp mayolarını giydirmeye götürdü. Pepee ile Şila mayolarını giymiş bir şekilde bahçeye su havuzunun yanına geldiler. Yakalamaca oynarken pepee yanlışlıkla su havuzunun içine düşüverdi.Pepee’nin düştüğü için şaşkın olduğunu gören Şila ne güzel işte Pepee serinlemiş oldun dedi. Pepee su havuzunda cıp cıp yapa yapa Şila’ya yüzme gösterisi yapmaya başladı. Şila Pepee’nin yaptığı hareketleri beğenerek izledi. Şila da yüzmek istedi ve su havuzuna atladı.  Şila’nın havuza girmesi ile Pepee’nin havuzdan çıkması bir oldu. Bu sırada kardeşi Bebee de yanlarına geldi. Haliyle Bebee de yüzmek istiyordu. Şila havuzdan çıktı ki Bebee girebilsin diye çünkü havuz çok küçüktü ancak tek kişi girebiliyordu. Dedeleri geldi yanlarına ne yaptıklarına bakmak için. Bu kadar küçük bir havuzda yüzmek hiç rahat olmaz dedi ve onları denize götürmeyi istediğini söyledi. Pepee, Şila ve Bebee çok heyecanlandılar hemen denize gitmek istediler. Dedeleri hem denizde kolluksuz yüzmeyi de öğretecekti onlara. Pepee tıpkı dedesi gibi ayakları yere değmeden yüzeceği için çok heyecanlanmıştı. Dede yüzmeyi öğrenmek için çok çaba göstermeniz gerek deyince Bebee tamam hani çaba nerede ben gösteririm diyerek cevap verdi. Herkes Bebee’ye güldü ve çaba göstermenin çok çalışmak olduğunu açıkladılar. Pepee annesine seslendi denize gideceklerini, hazırlanmalarını söyledi dedesi. Nine hemen beni de götüreceksin değil mi hayatım diyerek dedeye seslendi. Elbette sensiz olur mu güneşim diyerek yanıt verdi dede de. Dede ve ninelerinin bu denli aşk dolu konuşmaları çocukların dikkatini çekti. Pepee, Şila ve Bebee yüzme öğrenecekleri için oldukça heyecanlıydılar. Hiç vakit kaybetmeden uçan balona atladılar ve soluğu deniz kenarında aldılar. Denizin rengi Bebee’nin çok hoşuna gitti.

Hemen ayağını denize soktu Bebee ve biraz su serin geldi. Nine denize girdi ve yüzmeye başladı. Tıpkı bir balık gibi yüzüyordu ve derinlere gitmişti ayağı yere basmıyordu bile. Bu sırada annesi de denize atladı ve yüzmeye başladı. Annesi de ninesi de oldukça iyi yüzüyorlardı. Eğer sizler de bıkmadan usanmadan çalışır çabalarsanız bizler gibi yüzme öğrenebilirsiniz dedi annesi Pepee’ye. Hemen öğrenmek istiyoruz dedi çocuklar büyük bir heves ile. Dedeleri de suya atladı ve sırayla onlara yüzme öğretecekti. Ama bir şartı vardı kesinlikle tam anlamıyla yüzme öğrenmeden derinlere gitmek yok dedi dede. Ama derinin ne olduğunu bilmiyorlardı ve merakla sordular. Dede hemen göstererek anlattı çocuklara. Boyunun hizasına kadar olan yer derindir alçak olan yer ise sığdır çocuklar dedi. Böylelikle yüzme dersleri başlamış oldu…

Günlerce çalıştı Pepee, yüzmeyi öğrenmeye. Bıkmadı, yılmadı, vazgeçmedi. Sonunda yüzmeyi öğrendi. Bıkmadı, yılmadı, vazgeçmedi. Sonunda yüzmeyi öğrendi. Günlerce çalıştı Pepee, yüzmeyi öğrenmeye. Bıkmadı, yılmadı, vazgeçmedi. Sonunda yüzmeyi öğrendi. Bıkmadı, yılmadı, vazgeçmedi. Sonunda yüzmeyi öğrendi.” Evet artık hem Pepee, hem Şila ve Bebee yüzmeyi öğrenmişti. Dedeleri çocuklara nasıl yüzmeyi öğrettiğini gösterecekti anne baba ve ninelerine. Çocuklar geri sayım ile denize atladı ama hiç de güzel yüzmüyorlardı. Ben sizlere böyle mi öğrettim balık gibi yüzüyordunuz dedi ve şaşırdı dede. Pepee, Şila ve Bebee dedelerine şaka yaptıklarını söyleyerek güzel bir şekilde yüzmeye devam ettiler.

 Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir